Realizace a servis závlahových systémů

Závlaha Straka

Mikrozávlaha pro záhony a skleníky

Závlaha Straka

Dopouštění koupacích a okrasných jezírek

Závlaha Straka

Hydrawise - ovládání z jiných zařízení přes WiFi

Závlaha Straka

Zazimování systémů

Závlaha Straka

O kapku větší pohodlí

Závlaha Straka

O Nás

Jsme firma zabývající se výhradně instalací a servisem závlahových systémů na soukromých zahradách, v parcích a větších objektech. Snažíme se ke každému projektu přistupovat jako by měl být pro Nás. A tak klademe důraz na komunikaci s klienty, preciznost a dlouhodobou funkčnost systémů.

Průběh realizace AZS

Sjednáme si s Vámi nezávaznou schůzku, na které probereme všechny detaily projektu a podrobnosti Vašich představ. Tato schůzka ze zdarma. Po úspěšné domluvě se ve smluveném termínu vrhneme do práce. Po předání už bude jen na Vás, zda se o svůj systém postaráte svépomocí, či využijete Nášich služeb.

Proč mít automatický závlahový systém (AZS)?

Automatické závlahové systémy (AZS) slouží k zachování vitální zeleně ať už jde o trávník, keře, truhlíky, či zeleninové záhonky. AZS šetří Váš čas, peníze i životní prostředí.

Časté dotazy

Automatický závlahový systém Vám rovnoměrně zalije Vaši zahradu a při tom ušetří dostatek vody a Vašeho času. Podzemní závlaha navíc není vidět, postřikovače po zálivce zajedou pod zem a nic tak nepřekáží Vašim volnočasovým aktivitám.

Záleží na zeleni, kterou chceme zavlažovat. Pro trávníky máme na výběr z velké škály typů postřikovačů. Do záhonů, záhonků a malých truhlíků se hodí spíše kapková závlaha nebo tzv. mikrozávlaha. Zvolení správné varianty je velmi specifické a proto se tomuto tématu většinou věnujeme až na schůzce s klientem po zohlednění všech faktorů na konkrétní zavlažované ploše.

Správný výběr zdroje vody Vám pomůže v úspoře vody a tudíž i v úspoře financí. Závlahu lze napojit na vodovodní řád. U této varianty je většinou nejlevnější realizace, ale zároveň z dlouhodobého hlediska je velmi drahou a nehospodárnou cestou. Druhá varianta je připojit závlahu k čerpací stanici v retenční nádrži s dešťovou vodou. Ekonomický a nejčastější způsob zdroje vody pro zahradní závlahové systémy u Nás. Bývá v kombinaci s dopouštěním nádrže z řádu, či z vrtané nebo kopané studny. Nejideálnější řešení je zalévat dešťovou vodou z retenční nádrže a dopouštět ji ze studny (vrtané, či kopané). Cena realizace je v tomto případě vyšší, ale návratnost u průměrných zahrad se studnou a retenční nádrží je do 3 let. Závlahu lze napojit i přímo na vrtanou či kopanou studnu. Jen je třeba myslet na to, že zásoby zemní vody nejsou neomezené!

Na začátku si s Vámi sjednáme nezávaznou schůzku, na které probereme všechny detaily projektu a podrobnosti Vašich představ. Tato schůzka je zdarma. Po úspěšné domluvě se ve smluveném termínu vrhneme do práce, aby bylo co nejdříve hotovo. Následně už bude jen na Vás, zda si budete systém spravovat sami, či využijete Náš Závlahový servis. Po celou dobu realizace budeme ochotni vyhovět změnám a úpravám, které povedou k Vaší spokojenosti.

Z jakéhokoli zásahu do již vzrostlé zahrady má většina lidí obavy. S Námi, je můžete klidě pustit z hlavy. Pokládka potrubí pod trávník a kolem rostlin není žádný problém. Trávníkové drny se dají dát zpět na místo, a na ostatních místech se trávník dosévá. Ano, opravdu lze položit závlahu i tak, aby už za 3 měsíce nebyl znatelný jakýkoliv zásah v zeleni. Pro tyto typy realizací se snažíme domluvit s klientem na schovívavosti. Chceme totiž docílit, aby se zahrada dělala v tom nejhezčím a suchém počasí. Důvod je prostý. Ani stroje, ani lopaty Vám zahradu nezničí, ale bahno může proces velmi znepříjemnit a to hlavně po vzhledové stránce. Realizace většinou trvá o něco déle, zvlášť pokud jsou na zahradě vzrostlé stromy, kořenům se snažíme vyhýbat, ale velká překážka to rozhodně není. Odpověď zní: je možné do založené zahrady instalovat závlahový systém a při tom se vyhnout větším škodám a ,,rozorání,, celé zahrady.

Spotřeba vody se odvíjí od zvoleného zdroje. Každopádně se může snížit až o 40%. A to díky rovnoměrné a přesně dávkované zálivce v ranních hodinách. Spotřebě navíc napomáhají všemožné půdní senzory a srážková čidla zabraňující chodu závlahy při dešti a vysoké okolní vlhkosti.

Zazimování/vyfukování systému provádíme vysokotlakými kompresory. Na začátku systému u zdroje vody je vždy tzv. výpustný ventil na který se kompresor napojí. Po uzavření přívodu vody (či vypnutí čerpací stanice) se spouštějí jednotlivé sekce a skrz zavlažovací zařízení (postřikovače, kapkovou závlahu, apod.) se voda vypouští. Sekce se postupně spouštějí dokud není všechna voda pryč. Je zapotřebí dlouhodobý vyšší tlak a správně zvolené pořadí sekcí, aby došlo k úplnému vyfoukání systému.

Při jarním spuštění systému se seřídí zimou povolené trysky v postřikovačích. Proběhne kontrola časování závlahy, spínání srážkového senzoru a funkčnost všech částí závlahového systému, včetně čerpacích stanic a těsnosti viditelných spojů. Zkrátka taková zkouška celého systému před sezónou, aby se eliminoval výskyt problémů ve vyprahlých letních dnech.

Reference

Sklaní zahrada u Prahy

Kapková závlaha

Zahrada u rodinného domu

Realizace AZS a dopouštění retenční nádrže

Malebná zahrada rodinného domu

Realizace AZS pro původní zeleň

Rodinná vila v Radotíně u Prahy

Elektroinstalace čerpadel a dopouštění

00+

Spokojení klienti

00+

Hotové projekty

00+

Pravidelně servisované systémy

Partneři

Napište nám ještě dnes